Excedrin Duo 200 mg + 500 mg tabletki powlekane

Ibuprofenum, Paracetamolum

lek bez recepty
27,01 zł

Średnia cena w aptekach stacjonarnych

Dodaj leki do koszyka, żeby sprawdzić ich dostępność i zamówić lub kupić z dostawą.
1

Opis

500 mg + 200 mg, tabletki powlekane
Paracetamolum + Ibuprofenum

Lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy Excedrin Duo jest przeznaczony dla osób dorosłych w celu krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, występującego w migrenie, bólach głowy, bólach ple...

Skład

Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu i 200 mg ibuprofenu

Dawkowanie

Podanie doustne.
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.

Należy przyjmować 1 tabletkę (lub jeśli to konieczne 2 tabletki w przypadku pacjentów o masie ciała 60 kg i powyżej), do 3 razy dziennie, z jedzeniem i popijając wodą. Należy zachować co najmniej 6 godzinny odstęp pomiędzy dawkami i nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin. Nie przyjmować dłużej niż przez 3 dni.

Środki ostrożności

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Zawiera paracetamol. Dawki wyższe od zalecanych mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby. Nie stosować leku Excedrin Duo, jeśli pacjent przyjmuje już inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol.

Podmiot odpowiedzialny

Podmiot odpowiedzialny:
Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Dodaj do koszyka

Powikłania po grypie - kto jest narażony i jak im zapobiegać?
Powikłania po grypie - kto jest narażony i jak im zapobiegać?

Powikłania po grypie - kto jest narażony i jak im zapobiegać?

Z tego artykułu dowiesz się: Dlaczego grypa jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych? Jakie powikłania mogą wystąpić po przechorowaniu grypy oraz w czasie trwania choroby? Dlaczego prewencja cechuje się lepszą efektywnością kosztową niż leczenie choroby i jej następstw?

Czytaj dalej
25Adamed011-NZ-Ketoangin- 368x307-v2.jpg