Excedrin Duo 200 mg + 500 mg tabletki powlekane
Ibuprofenum, Paracetamolum
Średnia cena w aptekach stacjonarnych
Opis
Paracetamolum + Ibuprofenum
Lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy Excedrin Duo jest przeznaczony dla osób dorosłych w celu krótkotrwałego, objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, występującego w migrenie, bólach głowy, bólach ple...
Skład
Dawkowanie
Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Należy przyjmować 1 tabletkę (lub jeśli to konieczne 2 tabletki w przypadku pacjentów o masie ciała 60 kg i powyżej), do 3 razy dziennie, z jedzeniem i popijając wodą. Należy zachować co najmniej 6 godzinny odstęp pomiędzy dawkami i nie przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin. Nie przyjmować dłużej niż przez 3 dni.
Środki ostrożności
Zawiera paracetamol. Dawki wyższe od zalecanych mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby. Nie stosować leku Excedrin Duo, jeśli pacjent przyjmuje już inne leki przeciwbólowe zawierające paracetamol.
Podmiot odpowiedzialny
Haleon Poland Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa
Dodaj do koszyka
Zadbaj o zdrowie
Zobacz więcej artykułów
Trawienie i wątroba
Bergamota, Monakolina K i Polikosanol jako naturalne składniki wspierające prawidłowy metabolizm cholesteroluZaburzenia lipidowe są głównym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Mimo szeroko dostępnej edukacji zdrowotnej oraz różnorodności terapii obniżających poziom lipidów, skuteczność wykrywania i leczenia dyslipidemii w Polsce pozostaje niewystarczająca. Czy istnieją naturalne sposoby na walkę z dyslipidemią? W naszym artykule przyjrzymy się trzem roślinnym ekstraktom i ich oddziaływaniu na gospodarkę lipidową. Pierwszym z nich jest ekstrakt z bergamoty, drugim – monakolina K, pozyskiwana z czerwonego fermentowanego ryżu, a trzecim – wyciąg polikosanolowy, będący mieszaniną alkoholi alifatycznych pozyskiwanych z trzciny cukrowej. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, czy warto sięgać po te naturalne rozwiązania.
Czytaj dalej